Ogłoszenia – Parafia Kościelna Wieś

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25-02-2024 r.

1. Bardzo dziękuję za wysprzątanie kościoła za ofiarę 400 zł. W tym tygodniu bardzo proszę mieszkańców z ul. Witosa od nr 7 do końca. W wielkim poście bez kwiatów.

2. Nabożeństwo do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św.

3. Nowenna do MBNP w środę po Mszy św.

4. Spowiadam w tygodniu 15 minut przed Mszą św.

5. Matki Różańcowe zbierają po 10 zł miesięcznie do kasy różańcowej. Na dzień dzisiejszy w kasie różańcowej jest 1590 zł. Pieniądze są do dyspozycji róż Żywego Różańca.

6. Nabożeństwa Pasyjne: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17 00. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16 00. Na Drogę Krzyżową zapraszam wszystkich parafian szczególnie młodzież bierzmowaną i dzieci komunijne oraz dzieci klasy pierwszej i drugiej.

7. Za pomoc, życzliwość i hojność w tym tygodniu bardzo dziękuję: Małgorzacie Bielak, Zbigniewowi Bielakowi, Grzegorzowi Spiszowi i Mikołajowi Skalskiemu.

8. Bardzo dziękuje za ofiary na wywóz śmieci z cmentarza: Donata i Ryszard Woźniak – 50 zł, Henryk Krawczyka – 100 zł

9. W minionym tygodniu do domu Ojca odeszła z nasza parafianka: śp. Marianna Banach z ul. Ostrowskiej (przeżyła lat 75). Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …….

10. W tym roku z okazji 900 – lecia naszego kościoła przeżywać będziemy 9 dniowe misje święte. Już z małym wyprzedzeniem poszukuję kogoś kto zrobiłby nowy krzyż misyjny. Obecny jest już zniszczony oraz nie bardzo pasuje do naszego wiekowego kościoła.

11. Bardzo dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za ofiarę 1000 zł. Jako prezent od rodziców i dzieci komunijnych zakupię naczynia do lavabo. Obecne już się wysłużyły.

12. Dzisiaj II niedziela Wielkiego Postu. Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można złożyć dobrowolną ofiarę na misjonarzy polskich. Nasza parafia wspiera misjonarza ks. Piotra Schewiora, który od 1 kwietnia ma zmianę. Będzie pracował na granicy z Kolumbią.

13. Zakończyły się ferie zimowe, dlatego przypominam młodzieży bierzmowanej. Nasza wspólna Msza św. niedzielna jest o godz. 8 30. Za tydzień bardzo proszę, aby wszyscy byli obecni. Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie z młodzieżą bierzmowaną.

14. Dzieci komunijne oraz dzieci klasy pierwszej i drugiej przychodzą w niedzielę na Mszę św. o godz. 11 00.

15. Sołtysi Sołectw Kościelna Wieś I, II i III zapraszają mieszkańców Kościelnej Wsi na zebranie wiejskie, które odbędzie się we wtorek - 27 lutego o godz. 18 00 na salę OSP. Będzie również obecny nasz Wójt Gminy Pan Marek Zdunek.

16. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 16 30.

17. Chorych, starszych odwiedzę z sakramentami w piątek od godz. 8 00. Proszę o wcześniejszy kontakt również te osoby, które odwiedzam co miesiąc.

18. Pierwsza sobota miesiąca – adoracja od godz. 17 00. Różaniec w intencji o powołania z naszej parafii o godz. 17 30. O poprowadzenie proszę Matki Różańcowe.

19. Msza św. w intencji Matek Różańcowych i Margaretek oraz ich rodzin o Boże błog. oraz za zmarłe Matki Różańcowe: Ewę Rataj, Henrykę Chechelską, Helenę Michalak, Anetę Maniewską, Krystynę Grzegorek, Zdzisławę Kunicką, Bronisławę Niklas, Krystynę Kubera, Krystynę Andrzejewską, Zofię Melerowicz, Mariannę Banach będzie w sobotę o godz. 18 00. Po Mszach św. w sobotę i w niedzielę Matkom Różańcowym rozdam tajemnice różańcowe na miesiąc marzec. Intencja na marzec: modlimy się za młodzież bierzmowaną naszej parafii.

20. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na potrzeby diecezji. Bardzo dziękuję.

21. Informuję, że w tym tygodniu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyjęło rozliczenie z dotacji celowych za 2023 rok do wysokości całkowitych kosztów realizacji zadania określonych w umowach.

22. Solenizantom i Jubilatom życzę obfitości Łask Bożych. Proszę przekazać moje pozdrowienia osobom chorym, starszym i tym, które są w szpitalach. Szczęść Boże.