Ogłoszenia – Parafia Kościelna Wieś

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

19-05-2024 r.

1. Bardzo dziękuję za wysprzątanie kościoła, wycięcie trawy rodzicom dzieci komunijnych. W tym tygodniu bardzo proszę rodziców dzieci, które mają komunię rocznicową.

2. Rodzicom dzieci komunijnych bardzo dziękuje za prezent dla parafii: naczynia do lavabo i komplet nowych lekcjonarzy. Koszt 1 500 zł.

3. Przez cały Biały Tydzień dzieci komunijne przychodzą do kościoła w strojach komunijnych.

4. W poniedziałek dzieci komunijne po nabożeństwie majowym otrzymają pamiątkę Pierwszej Komunii św. We wtorek poświęcę łańcuszki i szkaplerzyki.

5. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11 00 dzieci klasy czwartej obchodzić będą komunię rocznicową. Spotkanie rodziców i dzieci, które mają komunię rocznicową będzie we wtorek o godz. 18 00.

6. Za pomoc, życzliwość i hojność w tym tygodniu bardzo dziękuję osobom: Lucyna Rataj, Bożena Wlazło, Aneta Rataj, Teodor Wlazło, Monika Woźniak, Wioletta Karpisiewicz, Grzegorz Spisz, Lidia Deka, Krzysztof Morawiec.

7. Wróciła po renowacji krata w bramie wejściowej do kościoła. Koszt 10 tysięcy złotych. Bardzo dziękuje fundatorom.

8. Nabożeństwo do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św.

9. Nowenna do MBNP w środę po Mszy św.

10. Spowiadam w tygodniu 15 minut przed Mszą św.

11. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 18 00 za wyjątkiem czwartku.

12. Bardzo dziękuje za ofiary na nasze potrzeby parafii: Izabela Gorzkowska – 300 zł.

13. Koło Gospodyń Wiejskich w Kościelnej Wsi zaprasza na zebranie członków i osoby, które chcąc wstąpić do Koła w piątek 24.05 o godz. 19.00 na Hali Sportowej w Kościelnej Wsi.

14. Na stronie parafii można obejrzeć zdjęcia z bierzmowania naszej młodzieży.

15. Przed nami Boże Ciało. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy. Ołtarz I na parkingu przed kościołem po stronie lewej - mieszkańcy z Długiej. Odpowiedzialni: Anna Zawieja, Agnieszka Ziemba, Katarzyna Wawrzyniak, Anna Kaczmarek, Beata Tyrakowska, Agnieszka Góralczyk, Anna Grochowicka, Patrycja Walczak, Renata Kodjasz, Monika Borowiak, Iwona Paterka, Małgorzata Olejniczak. Ołtarz II: Strażacy. Ołtarz III na ulicy Dolnej. Mieszkańcy ulic: Dolna, Górna, Podgórna, Łęgowa, Krótka, Strumykowa, Okrężna, Wierzbowa, Zielona, Zakole, Kościelna, Kreczunowicza. Odpowiedzialni: Dominika Przybył, Patrycja Piotrowska, Monika Krupińska, Iwona Nowak, Izabella Adrian, Elżbieta Okoniewska, Anna Kędzia, Karolina Łyszczak, Emilia Cicha, Roma Kowalska, Anna Balcer, Beata Belińska, Magdalena Roszkiewicz. Ołtarz IV przy kościele. Mieszkańcy ulic: Witosa i Polna. Odpowiedzialni: Magdalena Woźniak, Violetta Karpisiewicz, Anna Woźniak, Alina Kułtun, Mariola Stefańska, Agnieszka Wdowczyk, Monika Wdowczyk, Donata Woźniak, Agnieszka Karpisiewicz, Agata Woźniak, Marlena Sówka, Anna Kulawinek

16. Solenizantom i Jubilatom życzę obfitości Łask Bożych. Proszę przekazać moje pozdrowienia osobom chorym, starszym i tym, które są w szpitalach. Szczęść Boże.