Ogłoszenia – Parafia Kościelna Wieś

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

28-04-2024 r.

1. Bardzo dziękuję za wysprzątanie kościoła za ofiarę 400 zł. W tym tygodniu bardzo proszę o wysprzątanie kościoła mieszkańców z ul. Górna, Podgórna, Łęgowa.

2. Nabożeństwo do św. Józefa w poniedziałek po Mszy św.

3. Nowenna do MBNP w środę po Mszy św.

4. Spowiadam w tygodniu 15 minut przed Mszą św.

5. W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 8 30, 11 00 i 16 00. Nie obowiązuje post.

6. Pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwa i Msza św. w intencji rodzin i obrony poczętego życia w Sanktuarium św. Józefa. Transmisja w TV TRWAM i Radio Maryja.

7. Pierwszy piątek miesiąca – spowiedź od godz. 15 40.

8. Pierwsza sobota miesiąca – adoracja od godz. 17 00. O godz. 17 30 różaniec w intencji o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii i nabożeństwo majowe.

9. Nabożeństwa majowe od środy codziennie o godz. 18 00 za wyjątkiem czwartku. Dzieci komunijne przychodzą obowiązkowo. Po nabożeństwach majowych będzie krótkie spotkanie. Zapraszam również dzieci, które mają komunię rocznicową razem z rodzicami.

10. Ofiary z przyszłej niedzieli przeznaczone będą na potrzeby diecezji. Z Uroczystości NMP Królowej Polski na media diecezjalne. Bardzo dziękuję.

11. Za pomoc, życzliwość i hojność w tym tygodniu bardzo dziękuję następującym osobom: Lucyna Rataj, Aneta Rataj, Małgorzata Bielak, Lidia Deka, Zbigniew Bielak, Łukasz Kowalski, Agnieszka Góralczyk, Monika Woźniak, Maciej Woźniak, Agnieszka Tyl, Urszula Tomalak, Aneta Pajor, Artur Tomczyk, Bożena Wlazło, Eugenia Kurek, Mariola Stefańska, Mateusz Tomczyk, Elżbieta Smura, Maria Florczak, Aleksandra Kusińska, Lucyna Kołaczek, Anna Kowalska, Bogusława Tyrakowska, Anna Kędzia, Bożena Spaleniak, Rafał Bielak, Karolina Tyrakowska, Sylwester Binek, Katarzyna Mrowicka, Kamila Małecka, Agnieszka Baranowska, Joanna Michałowska, Aneta Pawlak, Marlena Sówka, Agnieszka Strapagiel, Izabela Zientek, Marta Graczyk, Paulina Glubka, Roma Kowalska, Barbara Drytkiewicz, Monika Skalska, Paweł Kaniewski, Patrycja Kaniewska, Monika Grabarek, Marcin Tyrakowski, Organista Marian Kałużny, ministrantom. Dziękuję naszym Strażakom za nieodpłatne użyczenie Sali OSP.

12. Bardzo dziękuję rodzicom młodzieży bierzmowanej za ofiarę 3200 zł. Pieniądze te zostaną wykorzystane na prace na naszym cmentarzu.

13. Następne bierzmowanie będzie za półtora roku. Za tydzień w niedziele zapraszam na Mszę św. o godz. 8 30 młodzież, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania rocznik 2010 i 2011. Po Mszy św. będziemy mieli spotkanie.

14. Bardzo dziękuje za ofiary na wywóz śmieci z cmentarza: Stefania Ginalska – 50 zł, Maria Szczupak – 50 zł. Na potrzeby parafii – Anonimowy Ofiarodawca – 300 zł.

15. W minionym tygodniu do domu Ojca odeszła nasza parafianka śp. Magdalena Szmaja z ul. Poligonowej. Wieczny odpoczynek ….

16. Msza św. w intencji Matek Różańcowych i Margaretek oraz ich rodzin o Boże błog. oraz za zmarłe Matki Różańcowe: Ewę Rataj, Henrykę Chechelską, Helenę Michalak, Anetę Maniewską, Krystynę Grzegorek, Zdzisławę Kunicką, Bronisławę Niklas, Krystynę Kubera, Krystynę Andrzejewską, Zofię Melerowicz, Mariannę Banach, Renatę Faltyńską będzie w sobotę o godz. 18 00. Po Mszach św. w sobotę i w niedzielę Matkom Różańcowym rozdam tajemnice różańcowe na miesiąc kwiecień. Intencja na kwiecień: MODLIMY SIĘ ZA DZIECI, KTÓRE PRZYSTĄPIĄ DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ.

17. Solenizantom i Jubilatom życzę obfitości Łask Bożych. Proszę przekazać moje pozdrowienia osobom chorym, starszym i tym, które są w szpitalach. Szczęść Boże.

18. Zarząd OSP informuje, że dnia 4 maja 2024 roku (sobota) o godzinie 18:00 będzie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji strażaków i ich rodzin związana z obchodami Dnia Strażaka. Prosimy druhny i druhów o wcześniejsze potwierdzanie uczestnictwa w uroczystości. Zbiórka przed salą OSP o godzinie 17:20. Osoby posiadające mundury obowiązuje umundurowanie galowe. Bliższe informacje będą przekazywane na stronie internetowej OSP oraz można uzyskiwać telefonicznie.